Osmani uron e pavarësinë e SHBA-ve: Jemi krenarë për arritjet tona të përbashkëta

Aktuale

Osmani uron e pavarësinë e SHBA-ve: Jemi krenarë për arritjet tona të përbashkëta

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 10:06
Vjosa Osmani

Presidentja e  Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe popullin e saj  me rastin e 246 vjetorit të pavarësisë.

Presidentja  përmes një postimi në Twitter ka shkruar se jemi krenar për arritjet tona të përbashkëta.

“Sot populli i Kosovës bashkohet me gjithë zemër presidentit Joe Biden dhe të gjithë miqve tanë amerikanë në festimin e 4 korrikut. Ne jemi krenarë për arritjet tona të përbashkëta dhe për promovimin dhe mbrojtjen e vlerave tona të përbashkëta”, ka shkruar Osmani.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot 4 korrikun – Ditën e Pavarësisë.

246-vjet më parë u ratifikua Dokumenti i Pavarësisë, një dokument ku 13 kolonitë nga Amerika e Veriut shpallën pavarësinë nga Mbretëria e Bashkuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat