Mblidhet Komisioni Hetimor për menaxhimin e krizës energjetike

Aktuale

Mblidhet Komisioni Hetimor për menaxhimin e krizës energjetike

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 06:27
Foto nga takimi

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Republikës së Kosovës sot mban mbledhje. Në këtë mbledhje do të ketë diskutim dhe votim eventual të emrave të ekspertëve.

Po ashtu do të ketë njoftim rreth ndërrimit të anëtares së PDK-së Eliza Hoxha me deputetin Abelard Tahiri.

Deri më tani ky komision ka mbajtur disa mbledhje. Mbledhja do të fillon në orën  13:00.

Ndryshe Komisioni përbëhet nga Driton Selmanaj- kryesues, Ferat Shala- zv.kryesues,Eliza Hoxha- anëtare, Besian Mustafa-anëtar, Pal Lekaj- anëtar, Artan Abrashi- anëtar, Enver Haliti- anëtar,Jeta Stratovci- anëtare,Mimoza Kusari- Lila-anëtare, Adem Hoxha- anëtar dhe Fridon Lala- anëtar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat