1,066 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Aktuale

1,066 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 07:40
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën të ditur se në total numri i rasteve aktive është 1,066.

Nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi janë shëruar 225,635 persona, ndërsa kanë vdekur 3,140.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.700 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.767 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat