​Dështon mbledhja e komisionit hetimor për energjinë, mungon kuorumi

Aktuale

​Dështon mbledhja e komisionit hetimor për energjinë, mungon kuorumi

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 15:10
Komisionit Hetimor Parlamentar

Në mungesë kuorumi ka dështuar mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e Republikës së Kosovës.

Në këtë komision të pranishëm kanë qenë vetën Driton Selmanaj, Mimoza Kusari Lila, Besian Mustafa dhe Ferat Shala.

"Nuk mund të punojmë fare. Po presim që 25 minuta. Vetëm Pal Lekaj dhe Abelard Tahiri më kanë njoftuar se nuk mund të marrin pjesë, të tjerët jo", ka thënë kryesuesi i komisionit, Driton Selmanaj. 

Ai ka njoftuar se të premten do të mbahet mbledhja e radhës. 

Ndërkaq, sot në rend dite ka qenë njoftimi për ndërrimin e anëtares së PDK-së, Eliza Hoxha, me deputetin Abelard Tahiri si dhe diskutim reth emrave të ekspertëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat