Osmani: Mërgata është shpirti dhe zemra e Kosovës

Aktuale

Osmani: Mërgata është shpirti dhe zemra e Kosovës

Nga: A.SH Më: 5 korrik 2022 Në ora: 19:25
Vjosa Omsani në takim me mërgatën në Slloveni

Presindetja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në Slloveni ka takuar mërgatën.

Ajo ka thënë se, për Kosovën është pasuri një mërgatë e angazhuar dhe mirë e integruar.

Postimi në Facebook:

Takimi me mërgatën tonë, sjell gjithmonë emocione të veçanta. Gjatë vizitës në Slloveni zhvillova një bashkëbisedim të këndshëm me mërgatën tonë të çmuar, e cila është shpirti dhe zemra e Kosovës.

Për Kosovën është pasuri një mërgatë e angazhuar dhe mirë e integruar. Përtej kontributit financiar, mërgata po luan rol më rëndësi në zhvillimin e Kosovës, por edhe në ruajtjen e kulturës dhe identitetit tonë në vendet ku jetojnë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat