Ia përqeshi LDK-në, Hamiti reagon ashpër ndaj Ramabajës

Aktuale

Ia përqeshi LDK-në, Hamiti reagon ashpër ndaj Ramabajës

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 23:02
Anëtari i LDK-së, Muhamet Hamiti dhe Sadri Ramabaja

Anëtari i LDK-së, Muhamet Hamiti, i ka reaguar Sadri Ramabajës për deklaratën e tij të dhënë në emisionin Pressing në T7. Ramabaja ka thënë se LDK është një ndër tri gafat më të mëdha në historinë e shqiptarëve. 

“Dhe gafi i tretë është në vitet 90-ta me piramidën e vetë mashtrimit që ka emrin Lidhja Demokratike e Kosovës që ka dëmtuar shumë vet shpirtin etno-psikologjik të popullit dhe ka dëmtuar shpirtin luftarak të tij”, tha Ramabaja. 

Hamiti i ka reaguar duke e quajtur komunist dhe marksist-leninist Ramabajën. 

“Komunistët jugosllavë dhe marksistë-leninistët shqiptarë janë në një mendje për LDK-në dhe Ibrahim Rugovën, themeluesit e shtetit të Kosovës. Natyrisht!”, shkroi Hamiti në Facebook. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat