Konjufca s’voton “pro” për Byronë e Konfiskimit të Pasurisë së Pajustifikueshme

Aktuale

Konjufca s’voton “pro” për Byronë e Konfiskimit të Pasurisë së Pajustifikueshme

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 15:27
Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca nuk e ka votuar Projektligjin për Byronë e Konfiskimit të Pasurisë së Pajustifikueshme.

Byroja për Konfisikim e Pasurisë nuk është miratuar për shkak të kuorumit.

Mirëpo për dallim nga deputetët e LVV-së, Konjufca nuk ka votuar pro Byrosë.

Në kuvend, ishin 61 deputetë, ndërsa pro projektligjit votuan vetëm 45 deputetë, teksa opozita qe ajo që kërkonte tërheqjen e këtij projektligji.

Dilemat për këtë ligj kanë ardhur pas vërejtjeve serioze nga Komisioni i Venecias.

Ndërsa shoqëria civile ka kërkuar që ky ligj të kthehet në pikën zero.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat