Kelmendi tregon sa është paga më e vogël në kompaninë e tij

Aktuale

Kelmendi tregon sa është paga më e vogël në kompaninë e tij

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 23:38
Ramiz Kelmendi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka folur për kushtet e punëtorëve në kompaninë e tij.

Kelmendi ka thënë se nga dashuria e madhe që ka për Kosovën, vazhdimisht synon t’i përmirësojë kushtet e klasës punëtore.

Ai tutje ka shtuar se paga minimale në kompanitë e tij është 360 euro, teksa vitin e ardhshëm synon ta bëj 500.

“Jetoj në krijim, jetoj nëse i kam kolegët në rregull, kujdesem jashtëzakonisht shumë për klasën punëtore. Të gjithë punëtorët e mi e kanë sigurimin shëndetësor, mëngjesin, paga më e vogël që ekziston, sot është 360 euro, vitin e ardhshëm mendoj të jetë afër 500 euro”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat