​55 pacientë me Covid-19 janë në trajtim mjekësor

Aktuale

​55 pacientë me Covid-19 janë në trajtim mjekësor

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:29
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 55 pacientë me Covid-19 janë në trajtim mjekësor në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme.

Raporti i datës 14 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 20 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 2 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 1 paciente

Klinika e Neonatologjisë, 1 foshnje

Mjekim Intensiv Qendror, 1 rast

Spitali i Gjakovës, 10 pacientë

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

Spitali i Pejës, 9 pacientë

Spitali i Gjilanit, 5 pacientë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj

Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen e Lendita Xhemajli Fejzullahu, ish ushtare e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish ushtare e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ndajmë dhimbjen me familjarët, rrethin dhe të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, sepse Lendita duke bartuar uniformën e UÇK-së dhe pastaj FSK-së, ka qenë në shërbim të lirisë, atdheut dhe popullit tonë. Prandaj për të ndjen dhimbje secili.

Humbjet e njerëzve të tillë janë të rënda, por krenaria që kemi për ta, na e lehtëson sado pak dhimbjen.

Ngushëllime!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat