Daut Haradinaj e nderon dëshmorin Skënder Çeku në përvjetorin e rënies

Aktuale

Daut Haradinaj e nderon dëshmorin Skënder Çeku në përvjetorin e rënies

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 14:36
Foto ilustrim

Ish-komandanti i UÇK-së, aktualisht deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj në përvjetorin e rënies së dëshmorit Skënder Çeku ka bërë homazhe e vendosur kurora lules të varri i tij në varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan të Deçanit.

Me këtë rast ai ka thënë se Çekun i dha kuptim lirisë dhe se emri i lartësohet në shumë shkolla e sheshe si strateg i luftës.

Postimi i plotë:

Sot nderuam luftëtarin e madh, Gjeneral Skënder Çekun, njeriun që lirisë sonë i dha kuptim.

Ai krahas shumë luftëtarëve po përballej fyt për fyt me forcat serbe në Loxhë të Pejës, ku në këtë betejë u vranë dhe u plagosën shumë burra të zotë.

Sot, emri i tij lartësohet në shumë shkolla e sheshe si strateg i luftës.

Familja Çeku nga Qyshku po ashtu u dëshmuan në vazhdimësi deri në çlirimin e vendit. Kjo familje nxori nga vetja edhe udhëheqësin e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Gjeneral Agim Çeku.

Lavdi dhe respekt për heroin tonë, Skënder Çeku!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat