Serbët e ndalin, Kastrati s’i “tradhtoi” Vetëvendosjen dhe UÇK-në

Aktuale

Serbët e ndalin, Kastrati s’i “tradhtoi” Vetëvendosjen dhe UÇK-në

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 20:44
Qëndron Gashi

Veproi siç i thotë emri.

Ish-kryetari i Kamenicës qëndroi pa dhënë asnjë informacion për Lëvizjen Vetëvendosje e Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, kur u pyet nga zyrtarët serbë që e ndalen në pikën kufitare “Dheu i Bardhë”.

Kjo i ndodhi Qëndron Kastratit derisa me autobus ishte nisur drejt Vjenës më 13 gusht.

Sipas ish-kryetarit të komunës së Kamenicës, serbëve që tentuan ta marrin në pyetje e që thotë se ishin pa uniforma, qëllim kishin të marrin të dhëna për UÇK-në.

Kastrati thotë se për moskalimin e tij nëpër Serbi i njoftoi edhe institucionet e vendit.

Për Kastratin reaguan edhe nga Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, të cilët kërkuan vëmendjen e autoriteteve kosovare për këto raste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat