Ia huq BE-ja / Ja si e prezanton Kurtin

Aktuale

Ia huq BE-ja / Ja si e prezanton Kurtin

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:48
Foto nga takimi

Në takimin që është duke u mbajtur në Bruksel midis Kurtit dhe Vuçiq-it, Bashkimi Europian e ka prezantuar Kurtin si lider të opozitës dhe jo si kryeministër.

“Takimi i dialogut Prishtinë-Beograd – Takim dy palësh me Albin Kurtin liderin e opozitës kosovare”, thuhet në njoftimin e faqes zyrtare të BE-së.

Kujtojmë se ky takim po mbahen në Bruksel pas një periudhe të tensioneve dhe destabilitetit në veriun e Kosovës ku grupet serbe në veri kishin bllokuar rrugët si shenjë kundërshtimi ndaj paralajmërimit për vendosjen e masave të reciprocitetit në dokumente të kalimit dhe në targa. 

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat