​519 raste të reja dhe një viktimë nga Covid 19

Aktuale

​519 raste të reja dhe një viktimë nga Covid 19

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 12:19
Foto ilustrim

Ministria e shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka humbur jetën një pacient i infektuar me koronavirus.

519 raste të reja janë konfirmuar pozitiv me Covid 19 dhe janë shëruar 779 të tjerë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 46 qytetarë të Kosovës.

MSH po ashtu ka njoftuar se janë bërë 1921 testime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat