Akuzat për pazare – Hajdari: Logjika s’e rrokë me pasë marrëveshje për një pozitë që ma garanton ligji

Aktuale

Akuzat për pazare – Hajdari: Logjika s’e rrokë me pasë marrëveshje për një pozitë që ma garanton ligji

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 01:03
Osman Hajdari

Osman Hajdari – ish drejtor komunal në Prizren, ka mohuar përmbajtjen e audio-incizimit se është marrë vesh me Kryetarin e Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, që të kthehet në pozitën e Auditorit të Brendshëm. 

Hajdari ka thënë se nuk ka pasë bisedë me askënd, por i ka ndjekë rrugët ligjore. 

“Në përmbajtjen e audio-incizimit, që lakohet emri im gjoja se kam bërë marrëveshje me z Totaj, për t’u bërë auditor i brendshëm në Komunën e Prizrenit. Kjo thjesht nuk është e vërtetë, është e pasaktë.

Këtë pozitë e kam pasë të pezulluar pasi që jam shërbyes civil, e kam fituar mandatin me LVV-në, dhe pas një kohe kam bë kërkesë për t’u kthyer në pozitën që ma garanton ligji, kështu që as logjika nuk e rrokë për të pasë marrëveshje për një pozitë që e kam themelu në vitin 2009″, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat