​Në 24 orë 1 rast pozitiv me COVID-19

Aktuale

​Në 24 orë 1 rast pozitiv me COVID-19

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 11:15
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se asnjë person i infektuar me COVID-19 nuk ka ndërruar jetë.

Vetëm një person raportohet të ketë dalë pozitiv me koronavirus.

Në 24 orët e fundit në institucionet shëndetësore janë testuar gjithsej 32 mostra të dyshuara për COVID-19.

Të dhënat e fundit kanë njoftuar për 7 persona që kanë fituar betejën me COVID-19.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive është 41.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat