Prindërit përmes protestës kërkojnë të fillojë greva në shkollën “Faik Konica”

Aktuale

Prindërit përmes protestës kërkojnë të fillojë greva në shkollën “Faik Konica”

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

Me dhjetëra prindër po protestojnë para shkollës “Faik Konica” në Prishtinë.

Kërkesa e tyre është që të hapen shkollat dhe fëmijët e tyre te vijojnë mësimin. Në këtë formë ata po shprehin pakënaqësitë ndaj mos fillimit të procesit mësimor.

Kujtojmë se kjo është java e katërt prej kur ka filluar greva dhe fëmijët janë jashtë bankave shkollore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat