Gjykata Speciale jep lajmin e fundit për Kadri Veselin

Aktuale

Gjykata Speciale jep lajmin e fundit për Kadri Veselin

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 08:43
Kadri Veseli

Dhomat e Specializuara të Hagës ia kanë vazhduar paraburgimin ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit.

Lajmi është bërë i ditur në njoftimin e publikuar nga Gjykata Speciale.

Arsyet e vazhdimit të paraburgimit mbesin të njëjta: rreziku i ikjes, ndikimit në dëshmitarë, shkatërrimi i provave. Ashtu siç rëndom i ka bërë Prokuroria e Specializuar, e ia ka aprovuar Gjykata.

Kërkesën për lirim nga paraburgimi Kadri Veselit ia kishte refuzuar edhe Gjykata Supreme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat