Vlora Çitaku imiton Lumir Abdixhikun, e bën statusin identik për grevën!

Aktuale

Vlora Çitaku imiton Lumir Abdixhikun, e bën statusin identik për grevën!

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 14:16
Vlora Çitaku

Partitë opozitare të Republikës janë rreshtuar pro kërkesave të SBASHK-ut dhe mësimdhënëseve për çështjen e grevave në arsim.

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar sot përmes një statusi në Facebook ku ka përmendur se fëmijë kanë mbetur pa mësim, ndërsa kryeministri i Kosovës ka zgjedhur të largohet nga vendi.

“Mbi 320 mijë fëmijë tash e një muaj janë pa mësim – rrinë në shtëpi – por Kryeministri i Kosovës zgjedhë të largohet për në Japoni”, ka shkruar kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Mirëpo, “copy-paste” është bërë statusi i liderit të opozitës nga nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku.

“Jo vetëm pa aftësi, por edhe me keq. Indiferencë. Mungesë totale e empatisë. 320.000 fëmijë kanë mbetur tash e një muaj pa shkollë. E Kryeministri? Në Japoni.”, ka shkruar ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat