Imami i Qabesë do të vizitojë Kosovën

Aktuale

Imami i Qabesë do të vizitojë Kosovën

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 17:27
dr. Abdullah Avad el-Xhuheni

Në vizitë tri ditore do të qëndrojë imami i Qabesë, dr. Abdullah Avad el-Xhuheni.

Në njoftimin e Bashkësisë Islame të Kosovës thuhet se vizita e tij do të bëhet pas ftesës që ia ka bërë kryetari i BIK, Naim Tërnava.

“Nesër, e mërkurë, më 28 shtator 2022, do t’i prijë namazit të jacisë në xhamisë “Shuajb Arnauti” në lagjen Mati 1 në Prishtinë. Të enjten, më 29 shtator 2022, do t’i prijë namazit të akshamit në xhaminë “Sinan Pasha” në Prizren.

Ndërsa të premten, do ta mbajë hytben e xhumasë në xhaminë “Sulltan Mehmet Fatih” në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e BIK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat