Osmani: Krenarë me djelmoshat e Kosovës

Aktuale

Osmani: Krenarë me djelmoshat e Kosovës

Nga: M.L. Më: 27 shtator 2022 Në ora: 23:03
Presidentja e vendit Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani, ka reaguar pas fitores së sontme të kombëtares së Kosovës kundër Qipros.

Dardanët shënuan fitoren më bindëse të Grupit 2, duke e demoluar me rezultat 5:1 Qipron në ndeshjen e xhiros së gjashtë (e fundit) të Ligës së Kombeve, Divizioni C.

Këtij rezultati i është gëzuar presidentja Vjosa Osmani, e cila ka shprehur krenarinë për djelmoshat e Kosovës.

Një fitore e shumëpritur. Krenar me djelmoshat e Kosovës, të cilët sonte dëshmuan shpirtin luftarak në fushë duke demonstruar një lojë fantastike dhe duke shënuar një fitore të çmuar në Ligën e Kombeve.

Ju lumtë djema dhe suksese në ndeshjet e radhës!”, shkroi ajo në një postim në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat