Brukseli po e kërcënon Serbinë/ Profesori: Lajm i mirë për gjithë rajonin, i keq për Serbinë!

Aktuale

Brukseli po e kërcënon Serbinë/ Profesori: Lajm i mirë për gjithë rajonin, i keq për Serbinë!

Nga: N. Sh. Më: 28 shtator 2022 Në ora: 17:41
Aleksandër Vuçiq

Profesori universitar, sociologu Fadil Maloku thotë se është lajm i mirë për Kosovën dhe gjithë rajonin kërcënimi i Brukselit për Serbinë.

Ai përmes një postimi në Facebook, shkruan se, Brukslei po e detyron Serbinë që të heë dorë nga Rusia.

Postimi i plotë:

Lajmi i (keq për Serbinë!) fundit, lajm i mirë (për ne dhe gjithë rajonin)!

Brukseli, më në fund po e detyron, po e obligon, po sot edhe po e kërcënon Serbinë që heq dorë nga Rusia?!

"Parlamenti Evropian, do kërkoj nga BE-ne që t'i stopoj bisedimet me Serbinë, derisa ajo nuk i vë Rusisē sanksione- shkruan Evropa e lirë..."

Ta shohim, tani sjelljen e Vuçiqit🤔!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat