Miroslav Lajçak e Viola von Cramon takohen për të diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi

Aktuale

Miroslav Lajçak e Viola von Cramon takohen për të diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 19:04
Viola Von Cramon dhe Miroslav Lajçak

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serb, Miroslav Lajçak është takuar sot me Raportuesen e Kosovës në PE, Viola von Cramon, me të cilën ka diskutuar për zhvillimet e fundit në Ballkan, me theks të veçantë rolin e BE-së në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak ka thënë se është çdoherë mirë të marrësh informacionet për punën e Parlamentit Evropian dhe angazhimet e tij për regjionin, nga dora e parë.

“Mirë të takohesh me Viola von Cramon sot, në njërin prej shkëmbimeve tona të rregullta! Dsikutuam së bashku zhvillimet e fundit në Ballkan dhe ecuritë në dialogun e lehtësuar nga BE. Gjithmonë mirë të marrësh informatat nga dora e parë lidhur me punën e PE-së dhe angazhimet në regjion”, ka shkruar Lajçak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat