Fejza thotë se gjuha e SBASHK-ut ka qenë e politizuar

Aktuale

Fejza thotë se gjuha e SBASHK-ut ka qenë e politizuar

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 22:23
Arjeta Fejza

Deputetja e Vetëvendosjes, Arjeta Fejza tha se ka pasur deklarata problematike nga ana e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit.

Sipas saj, gjuha e krerëve të SBASHK-ut në raport me Qeverinë ka qenë e politizuar.

“Sa i përket çështjes së gjuhës ne kemi dëgjuar edhe deklarata shumë problematike, thënë së buti nga ana e SBASHK-ut, ku kryeministri është quajtur diktator, ku është quajtur autoritativ.

Pastaj në komisionin tonë ka pasur përfaqësues të Këshillit Grevist që na kanë thënë po shkojmë në veri dmth, ka qenë një gjuhë e politizuar që e ka shoqëruar procesin”, tha ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat