Deputetja e VV-së optimiste për liberalizimin e vizave më 13 tetor

Aktuale

Deputetja e VV-së optimiste për liberalizimin e vizave më 13 tetor

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 00:04
Fjolla Ujkani

13 tetori është një datë goxha e rëndësishme për Kosovën.

Kjo pasi që në agjendën e Këshillit Evropian do të jetë çështja e liberalizmit të vizave.

E optimiste u shpreh edhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Fjolla Ujkani.

Ujkani tha në Edicionin Special në Klan Kosova se brenda eurodeputetëve ka atmosferë tejet pozitive.

“Është tejet e rëndësishme që kjo ka arritur të hyj në agjenden e Këshillit Evropian. Dhe duke pasur parasysh se e kemi një atmosferë tejet pozitive nga eurodeputetët besoj që kjo frymë do të vazhdojë edhe në mbledhjen më 13 tetor” -tha Ujkani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat