Hoti shpërndan postimin e Hovenierit: Kosova është NATO sepse NATO është në Kosovë

Aktuale

Hoti shpërndan postimin e Hovenierit: Kosova është NATO sepse NATO është në Kosovë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 18:44
Avdullah Hoti

Ish-kryeministri Avdullah Hoti e ka shpërndarë postimin e ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier ku ka falënderuar gjeneralmajorin Ferenc Kajari për shërbimin e tij ndaj misionit të KFOR-it  dhe stabilitetit në Kosovë e rajon.

E për këtë, Hoti tha se Kosova është NATO, sepse NATO është në Kosovë.

Ai shtoi se Kosova është bekuar me miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila e ka rolin kryesor në NATO.

“Takime të tilla e rrisin sigurinë e qytetarëve tanë. Mirënjohje partnerit tonë ShBA për mbështetjen në ngritjen e kapaciteteve të FSK-së në rrugëtimin për tu bërë anëtar i NATO-s”, shkroi deputeti i LDK-së në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat