Anulohet konkursi për drejtor të Institutit të Historisë në Prishtinë

Aktuale

Anulohet konkursi për drejtor të Institutit të Historisë në Prishtinë

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 20:48
Instituti

Konkursi për drejtor të Institutit të Historisë në Prishtinë është anuluar.

Burime të media, bëjnë me dije se kjo u bë me tri vota pro, një kundër dhe një abstenim.

Kandidatë ishin historianët Bedri Muhadri, Shkodran Imeraj dhe Sabit Syla.

Këshilli Drejtuese i Institutit, i kryesuar nga Teuta Shala-Peli, e ka anuluar këtë konkurs, edhe pse Ministria e Arsimit kishte kërkuar vazhdimin e procedurës se zgjedhjes se drejtorit sipas Ligjit për veprimtarinë kërkimore-shkencore dhe Statutin e Institutit të Historisë në Prishtinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat