Miftaraj: Sa mirë që Kurti më në fund e dëgjoj këshillën e ShBA

Aktuale

Miftaraj: Sa mirë që Kurti më në fund e dëgjoj këshillën e ShBA

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 08:33
Ehat Miftaraj

Drejtori eksekutiv i IKD-së, Ehat Miftaraj ka komentuar vendimin e qeverisë Kurti për shtyerjen për 48 orë për gjobitjen e atyre që në Kosovë përdorin targa ilegale.

Ky vendim i Qverisë Kurti erdhi pas kërkesës së Ambasadës së SHBA-së në Kosovë.

Për vendimin, Kurtin e ka lavdëruar Drejtori eksekutiv I IKD-së, Ehat Miftaraj.

“Sa mirë që Kurti më në fund e dëgjoj këshillën e ShBA! Vendim prej lideri. A e kuptoni se në fund kemi vetëm një aleat që nuk na len në lloq. Tash kthenu nja 2 ose 3 javë prapa, e fshini komentet negative, ofenduese, linçuese, kërcënuese ndaj secilit që ka kërku mu kordinu me amerikanë, e fshini edhe komentet e poshtra ndaj zyrtarëve të lartë amerikanë.”, ka shkruar Miftaraj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat