Dita e Forcës, FSK nesër demonstron aftësitë dhe kapacitetet ushtarake

Aktuale

Dita e Forcës, FSK nesër demonstron aftësitë dhe kapacitetet ushtarake

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 12:51
Foto ilustrim

Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, me rastin e Ditës së Forcës nesër, duke filluar  nga ora 12:00 deri në ora 15:00, organizon “Ditën e Hapur”.

Në këtë ditë, në Kazermën “Adem Jashari”, nga ora 12:00, do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere me mision në vendin tonë.

Në të gjitha kazermat e FSK-së, në këtë ditë festive, para qytetarëve të pranishëm,  do të ekspozohen dhe demonstrohen aftësitë dhe ka.pacitetet ushtarake të FSK-së të shoqëruara edhe me aktivitete tjera.

“Të arriturat tona janë rezultat edhe i pasqyrimit objektiv dhe profesional nga ana juaj. Ju faleminderit për bashkëpunim dhe ju mirëpresim të festojmë së bashku!”, thuhet në njoftimin e Ministrisë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat