Gashi: Gjithçka na bashkon dhe askush nuk mund të na ndajë

Aktuale

Gashi: Gjithçka na bashkon dhe askush nuk mund të na ndajë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:31
Arben Gashi

Shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi ka deklaruar se me flamurin kuq e zi kemi triumfuar gjithmonë sepse ishim në të drejtën dhe tokën tonë.

Ai tha se të parët tanë ishin të parët e kësaj toke dhe qiellit.

“Gjithçka na bashkon dhe askush nuk mund të na ndajë. Kemi figura të njëjta kombëtare, kemi Skënderbeun, Nënë Terezën, Ibrahim Rugovën e Adem Jasharin”, tha ai në mbledhjen e parë të përbashkët mes Kuvendit të Shqipërisë dhe Kosovës.

“Në traditën tonë shqiptare mblidhemi dhe kujtojmë historitë. Sot jemi dy shtete, kemi dy qeveri e kuvende, kemi një rrugë e adresë dhe një drejtim; integrimin e plotë në rrugën evropiane. Kemi flamurin kuq e zi, i cili valëvitet përkrah kombeve të NATO-s aty ku ne si Kosovës aspirojmë”, shtoi Gashi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat