Haradinaj: Kam pasë armatim për 200-300 ushtarë

Aktuale

Haradinaj: Kam pasë armatim për 200-300 ushtarë

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 18:23
Daut Haradinaj

Daut Haradinaj, në një intervistë në Frontal, në 25 vjetorin e daljes së parë publike të Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës ka rrëfyer për këtë ngjarje historike.

Ai ndër tjerash foli edhe për armatimin që e posedonte familja Haradinaj.

“Unë kam pasë armatim për 200-300 ushtarë”, ka thënë ndër tjerash ish-komandanti i UÇK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat