Hamiti tregon pse Ibrahim Rugova e prezantoi flamurin dardan

Aktuale

Hamiti tregon pse Ibrahim Rugova e prezantoi flamurin dardan

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 09:02
Ibrahim Rugova

Muhamet Hamiti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se Ibrahim Rugova e kishte prezantuar flamurin dardan sepse dëshironte ta përgatiste terrenin për shtetin e Kosovës.

Sipas tij ka qenë e pamundur që dy shtete të kenë një flamur.

Dy shtete nuk mund të kishin një flamur, Rugova po e përgatiste terrenin për shtetin e Kosovës”, ka thënë Hamiti.

Ai ka thënë se koha e ka dëshmuar që titistët dhe marksist-leninistët nuk e donin shtetin e Kosovës.

“Shteti i Kosovës dhe 28 nëntori nuk e përjashtojnë njëra tjetrën. Këtu nuk ka kundërshti, mund të jesh edhe shqiptar edhe kosovar”, ka thënë Hamiti.

Sipas tij Rugova e ka dashur shumë 28 nëntorin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat