Policia ende në kërkim të Sokol Halilit

Aktuale

Policia ende në kërkim të Sokol Halilit

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 22:19
Sokol Halili dhe Hamide Magashi

Sokol Halili, ndaj të cilit i ishte ngritur një aktakuzë në Gjykatën e Ferizajt, është autori që ia mori jetën ish-bashkëshortes së tij, e cila ishte shtatzënë dhe në prag të lindjes së fëmijës së saj.

Fatkeqësisht, dy jetë u shuan mbrëmjen sotme rreth orës 18:00 në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Halili i cili kishte kanosur edhe më parë ish-gruan e tij, ka qëlluar me armë zjarri Hamide Magashin, 35-vjeçare e cila vinte nga fshati Llugaxhi i Lipjanit.

Ai ka ikur nga oborri i maternitetit me një veturë të tipit Opel Astra dhe më pas është larguar nga vendngjarja në një drejtim të panjohur, duke e lënë viktimën të dergjet mes gjakut në oborrin e QKUK-së.

Nga ana tjetër, Policia e Kosovës ka filluar operacionin për kapjen e tij.

Edhe krerët e shtetit teksa kanë ngushëlluar familjen e viktimës, kanë kërkuar kapjen e tij sa më shpejt që është e mundur.

Të njëjtit gjithashtu kanë lypur nga institucionet e drejtësisë që i dyshuari ta marrë dënimin e merituar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat