Rizvanolli: Zhvillimi i Trepçës është kthyer në binarë

Aktuale

Rizvanolli: Zhvillimi i Trepçës është kthyer në binarë

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 18:49
Foto ilustrim

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka publikuar disa të dhëna dhe suksese për ndërmarrjen Trepça, ka shkruar se është ndërmarrje me peshë socioekonomike e historike për Mitrovicën e tërë Republikën

Rizvaolli ka shkruar në Facebook se Trepça do të vazhdojë ta ketë përkrahjen e Qeverisë, ndërsa që gjithnjë presim rezultate e llogaridhënie ndaj taksapaguesve.

Më 2022 Trepça: pagë mesatare 805 euro për minatorë, angazhim i 200+ punonjësve për praktikë, shpenzimet janë ulur për 18%, të hyrat janë rritur për 23%, investimet kapitale janë rritur për 20%, kursim i 1800 MËh energji në krahasim me vitin paraprak. Trepça është ndërmarrje me peshë socioekonomike e historike, për Mitrovicën e tërë Republikën. Zhvillimi i saj është kthyer në binarë”, ka shkruar ajo. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat