Rexhaj: VV-ja asnjëherë s’e ka lënë anash bashkimin kombëtar 

Aktuale

Rexhaj: VV-ja asnjëherë s’e ka lënë anash bashkimin kombëtar 

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 23:32
Arbër Rexhaj, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje

Arbër Rexhaj, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se partia pjesë e së cilës është ai “asnjëherë nuk e ka lënë anash bashkimin kombëtar”.

Ai në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se fitorja  e Zvicrës ndaj Serbisë nuk është përdorur politikisht nga kryeministri Kurti.

“Ne asnjëherë nuk e kemi lënë anash bashkimin kombëtar, por kemi thënë se bashkimi kombëtar nuk bëhet menjëherë”, ka deklaruar ai.

Rexhaj po ashtu ka komentuar edhe deklaratat e kryeministrit shqiptar Edi Rama.

Ka thënë se në vitin 2018 Rama kishte reaguar pozitivisht për Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën, ndërsa tash kritikon reagimin e Kurtit për atë fitore.

Rama nuk e kishte përmendur direkt Kurtin, por Rexha thotë se kjo nënkuptohet se për kë e kishte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat