Borrell: Në Kosovë e Serbi është dorëzuar drafti i fundit i propozimit të BE-së

Aktuale

Borrell: Në Kosovë e Serbi është dorëzuar drafti i fundit i propozimit të BE-së

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 11:42
Joseph Borrell

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Joseph Borrell njofton se tani është një moment i rëndësishëm për dialogun Kosovë-Serbi.

Ai tha se në Kosovë e Serbi është dorëzuar drafti i fundit i propozimit të BE-së.

Kështu u shpreh ai në Samitin e BE-Ballkani Perëndimor që po mbahet në Tiranë.

Megjithatë ai nuk nuk ka dhënë afate sa i përket dialogut.

“Është një moment i rëndësishme për dialogun Kosovë Serbi. Dje në Serbi e kemi dorëzuar verisonin e fundit të propozimit që është vendosur në tavolinë ndërsa në Kosovë e kemi dorëzuar sot”, ka thënë Borrell.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat