Ngjarjet në veri, reagon Presidenca e Kosovës

Aktuale

Ngjarjet në veri, reagon Presidenca e Kosovës

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 19:35
Pamje nga veriu i Kosovës

Presidenca ka reaguar pas dyshimeve për shpërthime dhe shkrepje të armëve të zjarrit në Mitrovicën e Veriut dhe Zubin Potok.

Blerim Vela, shef i stafit të presidentes Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia ka nxitur strukturat e saj ilegale për të sulmuar Zyrën Komunale në Mitrovicën e Veriut.

Vela theksoi se ky sulm është fushatë agresive frikësuese kundër serbëve që janë regjistruar për të kandiduar në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 18 dhjetorit.

“Serbia ka nxitur strukturat e saj ilegale për të sulmuar Zyrën Komunale të Zgjedhjeve në Mitrovicën e Veriut. Ky është një sulm ndaj procesit demokratik dhe sundimit të ligjit, çifteve me fushatë agresive frikësuese kundër serbëve të Kosovës që janë regjistruar për të kandiduar në zgjedhjet në veri të Kosovës”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat