Deminohet një granatë dore në veriun e Mitrovicës

Aktuale

Deminohet një granatë dore në veriun e Mitrovicës

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 23:05
Pamje nga veriu i Kosovës

Në Mitrovicën e Veriut është gjetur një granatë dore, e cila pak minuta më parë është deminuar, në objektin e Komisionit Komunal Zgjedhor.

Prezent kanë qenë pjesëtarët e Policisë së Kosovës, KFOR-it dhe EULEX-it, pasi po monitorojnë situatën në veriun e vendit.

Brenda vendit ku është gjetur granata dore është futur një ushtar i KFOR-it, i cili ka kryer me sukses deminimin e saj.

Aktualisht, gazetarët për shkaqe siguria kanë qenë të detyruar të largohen nga vendngjarja e granatës.

Megjithatë, Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme njoftoi se ka pasur shpërthime, demulim dhe shkrepje të armëve në Zubin Potok dhe Mitrovicën e Veriut.

Fatmirësisht, nuk ka pasur ndonjë të lënduar nga këto incidente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat