​74 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

​74 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 28 janar 2023 Në ora: 18:11
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryet 115 testime, prej të cilave 4 raste kanë rezultuar me COVID-19.

Sipas institutit, nuk është raportuar për të vdekur.

Derisa janë shëruar 12 persona.

Po ashtu, është raportuar se janë 74 raste aktive dhe 6 të hospitalizuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat