Lajçak bisedon me emisarin Sarrazin mbi hapat e ardhshëm në dialog

Aktuale

Lajçak bisedon me emisarin Sarrazin mbi hapat e ardhshëm në dialog

Më: 2 shkurt 2023 Në ora: 15:00
Pamje nga takimi

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një diskutim me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin dhe drejtoreshën për çështje politike në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Tjorven Bellmann.

Lajçak shkroi se në këtë takim u diskutua për gjendjen aktuale dhe për hapat e ardhshëm në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

“Dje pata gjithashtu një diskutim të rëndësishëm me drejtoreshën për Çështje Politike të Zyrës së Jashtme të Gjermanisë, Bellmann dhe të dërguarin e Ballkanit Perëndimor, Sarrazin, për situatën aktuale dhe hapat e ardhshëm në Dialog.

Falenderues për mbështetjen e fortë dhe të zëshme të Gjermanisë për punën time dhe përkushtimin e plotë në përpjekjet tona të përbashkëta”, ka shkruar Lajçak.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat