​Kurti në mbrëmje pret Escobar dhe Lajçak

Aktuale

​Kurti në mbrëmje pret Escobar dhe Lajçak

Më: 5 qershor 2023 Në ora: 08:46
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, Miroslav Lajcak dhe Gabriel Escobar.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajčák dhe Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Sipas njoftimit të Qeverisë, takimi nis në orën 20:00.

Ku, mediat mund të marrin pamje në oborrin e ndërtesës së Qeverisë.

Vizita e tyre, do të ketë për qëllim të gjejë një zgjidhje për të dalë nga situata aktuale e tensionuar në veri, e cila rrezikon të dëmtojë gjithë atë që BE-ja e konsideron si sukses në dialog.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat