Lajçak takohet me Nënsekretarin e Kombeve të Bashkuara, flasin për dialogun

Aktuale

Lajçak takohet me Nënsekretarin e Kombeve të Bashkuara, flasin për dialogun

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 11:40
Foto nga takimi

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, u takua me Nënsekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Jean-Pierre Lacroix.

Lajçak, me Lacroixin folën mbi dinamikën në Ballkanin Perëndimor dhe zhvillimet e fundit në dialog.

“Gjithnjë e dobishme për t’i krahasuar shënimet me Nënsekretarin e Përgjithshëm për Operacionet e Paqes të Kombeve të Bashkuara mbi dinamikën në Ballkanin Perëndimor dhe zhvillimet e fundit në dialog.

Faleminderit për mbështetjen e plotë”, shkroi Lajçak.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat