FSK realizon garën tradicionale “Ujku Garues”

Aktuale

FSK realizon garën tradicionale “Ujku Garues”

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 11:42
FSK

Në ambientet e kazermës “Ushtarët e NATO-s” në Istog, është realizuar gara tradicionale “Ujku Garues”.

Kjo garë është një ndër aktivitetet kryesore që i realizon Komanda e Forcave Tokësore (KFT) ku marrin pjesë ekipe nga njësit e FSK dhe ato ndërkombëtare.

“Këtë vit pjesëmarrës në garë ishin 14 ekipe nga regjimentet e KFT-së, tre ekipe nga njësit e FSK-së, Garda Kombëtare, Policia Ushtarake, Komanda e Logjistikës”, thuhet në njoftim.

Këtë garë për këtë edicion e ka fituar Policia Ushtarake e FSK-së, vendi i dytë i ka takuar Kompanisë B të Regjimentit të Dytë të Këmbësorisë dhe vendi i tretë shkoi për Kompaninë Mbështetëse të Regjimentit të Këmbësorisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat