Osmani - von der Leyen diskutojn֝ë për afrimin e Kosovës me BE-në

Aktuale

Osmani - von der Leyen diskutojn֝ë për afrimin e Kosovës me BE-në

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 17:55
Foto nga takimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Osmani ka shkruar në rrjetin social X, se me von der Leyen ka biseduar mbi përafrimin e Kosovës me Bashkimin Evropian.

Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e Komisionit Evropian Ursula vonder Leyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë Republikën e Kosovës me BE-në”, shkruan Osmani.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat