Për herë të parë – Specialja vendos të mos mbajë seancë për 17 shkurt

Aktuale

Për herë të parë – Specialja vendos të mos mbajë seancë për 17 shkurt

Më: 4 dhjetor 2023 Në ora: 11:16
Foto ilustrim

Në nisje të seancës gjyqësore të hënën, kryetari i Trupit Gjykues në çështjen “Thaçi dhe të tjerët”, Charles Smith, ka njoftuar se të hënën e 19 shkurtit 2024 nuk do të mbahet seanca e cila është planifikuar dhe vënë tashmë në kalendarin zyrtar të seancave.

Kjo për shkak të festës së Pavarësisë së Kosovës, e cila i bie të shtunën, e festohet zyrtarisht me pushim në institucionet shtetërore të hënën.

Kjo po ndodhë për herë të parë në Speciale, ngaqë në gjithë rastet e mëparshme, madje edhe më 17 shkurt janë mbajtur seanca gjyqësore.

Kjo gjë pati ngjallur kritika të shumta ndaj Dhomave të Specializuara të Kosovës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat