Maqedonci për vizitë në Finlandë, diskutohet edhe për sigurinë e Kosovës

Aktuale

Maqedonci për vizitë në Finlandë, diskutohet edhe për sigurinë e Kosovës

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 11:32
Hakkanen e ka falendëruar Maqedoncin për vizitën.

Ministri i Mbrojtjes së Finaldën Antti Hakkanen e ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedoncin.

Sipas njoftimit nga ministria e mbrojtjes së Finlandës thuhet se në takim kanë biseduar për situatën e sigurisë në Evropë, Finlandë dhe Kosovë.

Poashtu edhe për rritjen e ndihmave për Ukrainën dhe për pjesëmarrjen e Finlandës në operacionet e KFOR-it.

Hakkanen e ka falendëruar Maqedoncin për vizitën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat