Kryetari i pensionistëve: Në mars do të protestojmë

Aktuale

Kryetari i pensionistëve: Në mars do të protestojmë

Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 09:24
Nijazi Gashi

Kryetari i Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, Nijazi Gashi ka deklaruar se për shkak të gjendjes shëndetësore pensionistët nuk mund të mbajnë grevë.

Sipas tij, këta të fundit në muajin mars do të protestojnë.

“E kemi shqyrtuar edhe ne që me bë protestë, por duhet të presim që të nxehet moti, për shkak që njerëzit janë të moshuar dhe nuk munden me qëndru, nuk kanë mundësi fizike.

Pra, ne do të bëjmë protestë e jo grevë për shkak të gjendjes shëndetësore të pensionistëve. Në mars do të ndodhë protestë”, është shprehur ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat