Kurti e shkarkon një zëvendësministër

Aktuale

Kurti e shkarkon një zëvendësministër

Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 09:31
Albin Kurti

Almir Veliji është liruar nga detyra e zëvendësministrit të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu.

Kryeministri Albin Kurti ka marrë vendim që ta lirojë atë nga detyra, sipas kërkesës që vetë ai ia ka bërë të martën shefit të Qeverisë.

“Z. Veliji është i obliguar të bëjë deklarimin e pasurisë, në pajtim me Ligjin Nr.08/L-108 për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave”, thuhet në vendim.

Ndryshi Veliji para dy dite kishte njoftuar për dorëheqjen e tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat