“Njohja e hershme me Thaçin e Veselin”, Hoxhaj: Ikëm për studime me pasaporta false

Aktuale

“Njohja e hershme me Thaçin e Veselin”, Hoxhaj: Ikëm për studime me pasaporta false

Më: 7 prill 2024 Në ora: 19:58
Hashim Thaci/ Enver Hoxhaj

Ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, ka treguar se si e njohu Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin.

“Thaçin, Veselin e njoh që prej vitit 1988. Kemi qenë shokë studimesh. Kemi studiuar së bashku historinë”.

“Përmes Thaçit kam njohur Veselin dhe të tjerët”.

Ai tha se ka qenë arkeologu Neritan Cerka, ai i cili  i dha letrën e rekomandimit që Hoxhaj të pranohej në Universitetin e Vjenës.

“Në 1993 kemi shkuar në Vjenë për të studiuar. Unë kam bërë rrugën nga Tirana dhe sot e kësaj dite kam një letër që ma ka shkruar si rekomandim Neritan Ceka, që të pranohem në Universitetin e Vjenës. Kishim pasaporta false”, u shpreh Hoxhaj në euronewsal.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat