Kurti sot bën homazhe në Studenicë dhe në Llashticë

Aktuale

Kurti sot bën homazhe në Studenicë dhe në Llashticë

Më: 13 prill 2024 Në ora: 08:44
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të bëj homazhe në përkujtim të masakrës në Studenicë të Istogut, duke filluar nga ora 10:00.

Po ashtu i pari i qeverisë bën homazhe edhe në Llashticë të Gjilanit.

Duke filluar nga ora 17:30, në përkujtim të masakrës.

Kështu u bë e ditur nga zyra e kryeministrit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat