15-vjeçari i plagosur në Ferizaj lirohet nga spitali

Aktuale

15-vjeçari i plagosur në Ferizaj lirohet nga spitali

Më: 13 prill 2024 Në ora: 08:52
Foto ilustrim

Në orët e pasdites të premtes, në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj ndodhi një rast i rëndë.

Një grua mbeti e vrarë dhe një 15-vjeçar i plagosur pasi ish-bashkëshorti i viktimës shtiu me armë zjarri në drejtim të saj.

Ndërsa dorasi është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Teksa, 15-vjeçari, i cili kishte mbetur i plagosur është liruar për në shtëpi pas tretmanit mjekësor.

Ndërkohë, trupi pa jetë i viktimës dërgohet ne mjekësinë ligjore.

Përdryshe, këtë ngarje të rëndë e kanë dënuar krerët më të lartë të shtetit, duke kërkuar dënim maksimal për dorasin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat